Anime Rpg
Anime Rpg
Anime Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lütfen -Rpg Rehberi-, -Duyurular ve Kurallar- bölümlerini okuyunuz !

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Güncel Sistemler

YazarMesaj
Notic Frozen

Notic Frozen

Tecrübe Puanı : 3261

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:
Para: 20 Gold
Rütbe: Baş Melek

Güncel Sistemler Empty
MesajKonu: Güncel Sistemler   Güncel Sistemler Icon_minitimePtsi Nis. 30, 2012 9:33 pm

Merhaba arkadaşlar Şu anda Sitemizde mevcut sistemleri sizinle paylaşmak istiyorum.Bu sistemleri bilirseniz çok rahat bir şekilde level atlarsınız ve yetenek öğrenirsiniz.

Eğitim Sistemi:
Ninjalar için:
Her Ninja İlk önce Shinobi Akademisinden eğitim görür.İlk Sınıftaki Eğitimin amacı çakrayı düzenli kullanmaktır.Eğer bu eğitimi tamamlarsanız çakranıza +2 kazanırsınız.
İkinci Sınıftaki Eğitimi Tamamlarsanız +2 güç +2 Çeviklik kazanırsınızç
Eğer üçüncü sınıftaki eğitimi tamamlarsanız. Her stata +2 eklenir.Üçüncü eğitimden Sonra ninjutsu yeteneğinize +1 eklenir.

Shinigamiler için:

Shinigamiler içinde aynı şey geçerlidir.Eğitimleri biraz farklı olsada.Shinigamiler Kendi Zanpaktoularını bulurlar.Bunun sonucunda bütün statlarına +4 eklenir.

Eğitimin Avantajları:
Statlarınız yükseldikçe Daha Çok güçlenirsiniz.Eğitimde öğrenilen Teknikler sizin işinize yarayacaktır.

Seviye Sistemi:

Eğer bu sistemdeki yazıyı okuyorsanız bu sistemin üzerinde hayla çalışıyorum demektir.Exp puanlarına göre Seviye sistemini ayarlamaya çalışıyorum.Her seviye tüm statlara +2 puan ekler. +1 Puanda yetenek Puanı kazandırır.(Ninjutsu veya Hado gibi yeteneklere 1 puan eklersiniz).

Para Sistemi:

Paraları Görevlerden Kazanabilirsiniz.Kazandığınız Paralarla Kılıç Zırh vb eşyalar satın alabilirsiniz.Fakat benim görüşüm Shinigamilerin bunlara pek ihtiyacı yok o yüzden Shinigamiler için Parayı farklı bir şekilde değerlendirebileceği sistem düşünüyorum.

Görev Sistemleri:

3 Türlü şu anda görev sistemimiz vardı.

1-)Ninjalar Köy Liderlerinden Görev alabilirler.
2-)Shinigamiler Soul Soceity den Görev alabilirler.
3-)Zamanlı Görev alabilirsiniz.Örneğin Görevin Zorluğu 2/10 dur.1 saatlik görevdir.Görevi kabul ettiğinize dair Mesaj atarsınız.Görev 1 saat sonra kendiliğinden biter ve ödüller dağıtılır.(Para ve Tecrübe puanları Bazen şanslı olursanız Eşyada çıkarma şansınız var.).
Görevden çıkardığınız eşyaları markete satabilirsiniz.(Tüccar Gelirse).Veya oyuncular arası ticaret yapılabilir.
Eğer zamanlı görevlere bir takım olarak girebilirsiniz.Eğer görev sizin Gücünüzü Aşıyorsa Toplu şekilde girip Şu avantajları elde edersiniz:

1 saatlik bir göreve 3 kişi girerse görev süresi 3 e bölünür ve 20 dakikaya düşer.Tabiki göreve 3 kişi girdiğ için eşyalar paralar ve exp ler 3 e bölünür.Fakat takımca girdiğiniz için 1000 Goldluk görev ödülü %30 Bonus verilir(3 kişi olduğu için Takım bonusu).1.300 Altından 3 e bölünür.Exp içinde aynı şey geçerlidir.(Fakat görevleri çabuk bitirmekte önemlidir).
Eğer 3 kişi göreve takımca girecekse.Göreve ilk yorum atan kişinin takım arkadaşlarını belirlemesi gerekir.Belirlediği kişilerde hemen arkasından Kabul ediyorum yorumunu yazmak zorundadır.

Yetenek Özelleştirme:Her oyuncu Kendine ait Jutsu veya Kido Üretebilir.
Arena Savaşları:Turnuva yapılır.Shinigamiler vs Ninjalar.Turnuva 1. cisine Özel eşya,Tecrübe Puanı ve Altın verilir.

Stat Sistemi:

Örnek Stat Bonusları:15 güç=%15 Saldırı.%7.5 Vuruş Oranı.
15 çeviklik=%15 Hız ve %7.5 Saldırıdan Kaçma Olasılığı.
15 Çakra veya Rejatsu=%15 Büyüsel Saldırı Hasarı.
15 Dayanıklılık=%15 Savunma %6.5 Can Puanı.
Sıra Sistemi:
Arkadaşlar bu bilinen Klasik bir sistemdir.RPg yazarken herkes sırasıyla yazar.Oyuncu 1 oyuncu 2 oyuncu 3 ve Admin olarak sıralanır.
Kimse Tek yorumda 50 farklı saldırı yapmasın.En fazla 2 veya 3 saldırı aynı anda yapın.

Zar Sistemi:
Konuya Cevap vermek için tıkladığında Sol atta Zar sistemi mevcut.Rakibe kaç kere saldırı yapacaksanız.Okadar Zar sayısı seçin Örn:3 kere saldırı yapacaksanız zar barına 3 yazın ve Yorumu göndere tıklayın.

Eğer zarlardan 1 ve 2 gelirse o haraketleriniz başarısızdır.3 gelirse Haraketiniz başarılı.4 gelirse 2 katı Fazladan Saldırı gücü veya yaptığınız herhangi bir tekniğe 2 kat Bonus sağlar.5 gelirse 3 katı.6 gelirse 4 katı şeklinde sıralanabilir.

Önerileriniz için Öneri bölümü Açılmıştır.İyi oyunlar.

Güncel Sistemler
1 sayfadaki 1 sayfası