Anime Rpg

Lütfen -Rpg Rehberi-, -Duyurular ve Kurallar- bölümlerini okuyunuz !

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bir Korsanın Günü

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Administrator

Tecrübe Puanı : 716

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:
Para: 20 Gold
Rütbe: Acemi

MesajKonu: Bir Korsanın Günü   C.tesi Ağus. 25, 2012 6:40 pm

Başlangıç...
Kullanıcı profilini gör http://animerpg.yetkinforum.com
Genesis Rhapsodos

Tecrübe Puanı : 1147

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:
Para: 3500 Gold
Rütbe: Korsan

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   C.tesi Ağus. 25, 2012 6:56 pm

Kujo, ağır adımlarla, denizin tuzlu kokusunu içine çekerek yürüyordu limana doğru. Limanda kendisini bekleyen ufak teknesini, ve onunla açılacağı büyük denizleri düşünüyordu. Bir korsan olmuştu artık. Hayali gerçek oluyordu, Dünya'nın dört bir tarafındaki balıkları pişirebilecek, farklı tarifler öğrenecekti. Bir aşçı olarak daha iyisini düşünemezdi. Fakat işin öteki yüzü de vardı, kara olan tarafı. Risklerle dolu, her han her şeyin olabileceği bir dünya... Ödül avcıların pek korkmuyordu, başında bir ödül yoktu, peşine düşen olmazdı büyük ihtimal. Fakat denizlerde daha büyük tehlikeler de vardı, denizin kendisi gibi. Bu düşüncelerle iyice kaybolmuşken suyun karaya çarpma sesiyle uyandı. Kıyıdaki minik tekne ve içindeki siyah kumaş, henüz yolculuğun başında olduğunu ona zalim bir şekilde hatırlatıyor gibiydi. Teknesini suya indirmeye hazırlanırken arkasından bir hışırtı duydu, pek tekin değildi. Buralar herkesin geçtiği yollar değildi ve bir hışırtı demek en iyi ihtimal ile bir hayvandı, güçlü bir hayvan da olabilirdi. Ama yine de, sorun çıkabilirdi...
Kullanıcı profilini gör
Notic Frozen

Tecrübe Puanı : 3261

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:
Rütbe: Baş Melek

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   C.tesi Ağus. 25, 2012 7:07 pm

Yaşım:18

Notic Her zamanki gibi Okul Çıkışı Yanlızlığına boğulmak üzere Yaprakların bile Dallarında Sallanırken ses çıkarmadığı sokaklarda yürümeye başladı.Aklını Sürekli Kurcalayan meseleler yüzünden eve gideceğine Limana vardığını farketti.Çantasını sağ eline aldı ve Gözüne Denizin parıltısıyla dahada bir hoş gözüken tekneleri incelemeye başladı.Tektek gözünü gezdirirken ortalarda bir yerde küçük bir teknenin başında Hevesli ve maceracı ruhlu birinin gözünden parlayan ışığıyla yaptığı işi görebiliyordu.Onun yanına gitmek istedi fakat ilklerden biraz çekindi.Daha sonraları ise Buraya kadar gelmişken Bir göz atmanın zararlı olmayacağını anlayınca Ufak teknenin yanına gitti.Teknenin hemen Yanında Denizlere açılmadan önce hevesli birinin haraketlerini seziyordu.Gözündeki ışığı görebiliyordu.Bu tekne belkide bir Maceracının hayatını değiştirebilecek birşeydi.Tekneyi iyice inceledikten sonra.Başını Maceracı gence döndürüp Boğazını temizledikten Sonra KOnuşmaya başladı:

-Merhaba Hacım Bu tekne ile Ne yapmayı düşünüyorsun?.Dedi.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Genesis Rhapsodos

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   C.tesi Ağus. 25, 2012 7:26 pm

-Merhaba Hacım Bu tekne ile Ne yapmayı düşünüyorsun?

Bu sözler çalılar arkasından gelmişti ve hemen arkasından biri çıkmıştı. 17-18 yaşlarındaydı, ergenliğini bitiriyora benziyordu. Fakat bu görüntünün arkasında başka bir şey olmalıydı, hiç bir genç, böyle bir saatte bile tek başına limana gelmezdi. Yeni bir korsandı silahı yoktu. Ne iğrenç bir zamanlama... Fakat bu gencin kendisine zarar verme eğiliminde olduğunu düşünmüyordu. O sadece gezinen bir gençti. Ona doğru bir baktı. Siyah saçları vardı çocuğun, uzun da sayılabilirdi aslında. Artık görmekten sıkıldığı o lanet gökyüzünün renginde gözleri vardı. Suratında ne bir yara izi vardı ne de bir çökme. Tamamen bir gencin suratıydı. Hafifçe esen rüzgarla kıyafetlerini öne doğru çekti, ardından gence hitaben konuşmaya başladı;

-Sana da merhaba genç. Ben bir denizciyim, bu ufak şey de benim teknem. Sanırım denizlerde biraz dolaşacağım bununla, uzak diyarlara yelken açıp, büyük canavarlarla karşılaşacağım. Peki ya sen, sen ne yapıyorsun? Bir öğrenci için tuhaf bir mekan.

Kujo'da bir his vardı, tuhaf bir his. "Bu çocukla karşılaşmam şans eseri olmasa gerek. Belki de önemli biridir. Belki bir tayfa, gemimin ikinci adamı olabilecek güçtedir. Neden olmasın?" Çocuğa dikkatli bir şekilde baktı, vücudundaki giysiye rağmen kasları hissedilebiliyordu. Güçlüydü, peki kullanabiliyor muydu? Sanırım önemli olan kısım buydu.
Kullanıcı profilini gör
Notic Frozen

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   C.tesi Ağus. 25, 2012 7:41 pm

Notic Sıcak lafların karşısında kendini tutamadı ve Sırıtmaya başladı.hazır Lİmana gelmişken bu maceracı Denizci İle Denize açılmanın hiç fena bir fikir olmadığını anlaması uzun sürmedi.Başını kaldırdı ve gökyüzüne bakarak Denizciye Alçak bir ses ile:

-Ozaman beraber açılalımmı Denizci.Bana hayallerini Göster.Hİç daha önce bir macera için denize açılmamıştım.Dedikten sonra Gözleri Denizcinin Parlayan gözlerine baktı.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Genesis Rhapsodos

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   C.tesi Ağus. 25, 2012 8:05 pm

-O zaman beraber açılalım mı Denizci.Bana hayallerini göster.Hiç daha önce bir macera için denize açılmamıştım.

Ne? Bu çocuk ya çok cesurdu ya da aptal. Fakat az önceki düşüncelerini hatırlayınca içinde tuhaf bir his oluştu. Bu gerçekten Tanrı'nın işi olabilir miydi? Yüzündeki şaşkın ifadeyi silmek için biraz uğraştıktan ve arada bocaladıktan sonra, hafifçe sırıttı. Cebinden bir paket sigara çıkartıp ağzına yerleştirdikten sonra kibrit ile tutuşturdu. Derin bir nefes aldıktan sonra sigarayı ağzından çekti ve dumanı havaya doğru üfledi. Duman havada tuhaf şekillerle dağılırken, biraz kendi kendine, biraz da genç ile konuşmaya başladı;

-Denize açılmak kolay değildir genç. Kaç yaşındasın? 17? 18? Bütün varlıklarını bırakman gerekir. Sen artık farklı bir kişi olmak zorundasın, deniz insanı değiştirir.(Bir nefes daha alır.) Öğrencilik hayatın bitecek, gençliğin bitecek. Orada bir adam olmak zorunda, korkudan alına işeyen bir velet değil. Kılıç kullanmasını, tüfek ateşlemesini ve dümeni çevirmesini bilen birini istiyorum yanımda, genç ve kendini beğenmiş biri değil. Orada kaptan ben olurum. Sen ise benim tayfam. Buna rağmen gelmek istiyor musun? Kafanı bir kaç kuruş için satacak adamlar peşinde olacak, ve deniz canavarları. Tuhaf güçlere sahip tuhaf korsanlar. ( Bir nefes daha, sigara yarıya kadar bitmiştir. Arkasını dönüp teknesine yürümeye başlar.) Eğer hala kararlıysan peşimden gel, genç.

Kujo, bu lafları söylerken yolu yarılamış ve sigarasını limanın ıslak tahtalarında söndürmüştü. Acaba fazla mı sert davranmıştı, bilmiyordu. Ama sert olmak zorundaydı. O bir korsandı, bir çocuğu yanına çekip onun hayatını zehirleyemezdi. Bu onun sınırları dahilinde değildi. Fakat, kendisi de istiyordu bu veledi, genç ve güçlü bir tayfa açıklarda işine yarayabilirdi.
Kullanıcı profilini gör
Notic Frozen

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 1:18 pm

Notic Bu sert sözlerin ve Denizcinin ağzından çıkan Dumanın altında hayallerin yattığının Farkındaydı.Fakat Bir Korsan olmak istemese bile bir korsanın Denizlere açılıp ufak bir tekne bile olsa hayallerinin peşinden koşmasını görmek istiyordu.Notic tekrar Sırıtarak alçak bir ses ile:

-Olsun....Ben genede Denizlere açılmak istiyorum.Üstelik tam bu tekne ile.Sanırım Gitmeye hazırlanıyorsun.Benide Yanına alırmısın denizci.Hiç Açılmamıştım Uzaklara.Evde beni bekleyen birileride yok.Dedikten sonra çantasının Büyük bölmesini Açıp Abur cuburları Sırıtarak Gösterdi.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Genesis Rhapsodos

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 1:39 pm

-Olsun....Ben genede Denizlere açılmak istiyorum.Üstelik tam bu tekne ile.Sanırım Gitmeye hazırlanıyorsun.Benide Yanına alırmısın denizci.Hiç Açılmamıştım Uzaklara.Evde beni bekleyen birileride yok

Demek kimse onu beklemiyordu ha? Kendi çocukluğunu hatırlıyordu. Fakat bu onu duraksatmamıştı bile, arkasına bakmadan, çocuğun dediklerini duymamış gibi yaparak tekneye çıktı. Yelkenlere şöyle bir baktıktan sonra arkasını döndü ve bağırdı;

-Hey! Eğer denize açılmak istiyorsan çabuk ol! Deniz yükseliyor ve ben senin gibi bir veledi bekleyerek zaman kaybedemem. Hızlı ol. Denizde iyi beslenmek zorundasın, sadece abur cubur ile olmaz bunu da unutma. Hadisene velet! Ve denizin ortasında korklık yaparsan seni kendi ellerimle geberitirim, bilmiş ol!

Bunları söyledikten sonra yelkenleri çekti ve gemiyi biraz düzenledi. Hafif bir şekilde tekne açılıyordu, limandan santim santim uzaklaşıyordu. Arkasında, limanın üzerinde koşma sesi duyduğunda sırıttı. Artık yanında ufak da olsa bir tayfası vardı. Bunun rahatlığı ve sevinci içinde denize açılıyordu artık, belki bir bayrak da tasarlayabilirdi.

En son Genesis Rhapsodos tarafından Paz Ağus. 26, 2012 2:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Notic Frozen

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 1:46 pm

Notic Denizcinin Laflarını duyar duymaz bir panik atak geçirerek hemen Tekneye uçarcasına Bindi.Deniz Büyük Hayaller ise daha büyük gözüküyordu.Güneş Denize Yansattığı ışıklar ile Martıların Sesi birleşince adeta bir raks içinde dans ediyorlardı.Havanın Boğukluğu Bu Macera ile sona ermiş gibi gözüküyordu.Başını Kaldırdı ve Önündeki Kaptanına baktı.Daha sonra gözlerini Denizin GÖklerden aldığı Muhteşem Maviliğine Dikip Sonsuzluğa Sürecek bir yolculuğa çıkılacakmış hissiyle yelkenler açıldıktan sonra Tekne haraket etmeye başladı.Kaptanın Eşliğinde Büyük Denize Sonunda Açılınıyordu.

Biraz Uzaklarda Siyah bayraklı bir geminin sisi yardığı görülüyordu.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Genesis Rhapsodos

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 2:09 pm

Kujo ileri doğru baktı. Sisli havaya rağmen ilerideki gemi görülebiliyordu. Kendi gemilerinden daha büyüktü, üzerlerinde bir bayrak vardı. Beyaz ve martı sembolü işlenmemişti, siyah bir bayraktı, ölümü anlatan. Çocuğa döndü, gemiye son anda zıplayabilmişti.

-Çocuk! Gemiyi döndüreceğiz, iskele tarafına doğru. Dümeni çevirmeye başla, sonra da onu sabit tut. Gerekirse onun başına kendini zincirleyeceksin! Anlaşıldı mı?!

Belki bu kaptan rolü ağırdı ve Kujo bunu yapmayı sevmiyordu, ama zorunluydu. İçten içe çocuğun denizciliği ufak bir şekilde de olsa bilmesini umuyordu. Ve bu korsan gemisine yakalanmadan geçmeyi umuyordu. Denize açılmış iki kişiyi avlamak kolaydı ama getirisi yoktu. Belki korsanlar onları görmeden gidebilirlerdi.
Kullanıcı profilini gör
Notic Frozen

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 2:18 pm

Notic Kaptanının Sözlerini İtirazsız Uyguladı.Hemen Dümeni Yan tarafa Kırdı ve Tekne yavaşça dönmeye başladı.Kaptanın Endişesi kendisininkinden daha fazlaydı.Sis yavaşça Ortadan kalktığında Geminin yaklaştığı anlaşılıyordu.Gemi Yaklaştıkça Dahada Büyük Gözükmeye başladı.Martılar Denizden havaya uçuşmuş Etraf kendini dalgaların sesine bırakmıştı.Esen Rüzgarın Tadına Doyulmaz bir şekilde Endişeler süzülüyordu.Notic Kaptanına Dönerek yüksek bir ses ile Bağırdı:

-Kaptan !.İlerideki Gemi bizi görmüş!.Gemiden 3 tane Çok iyi şekilde Silahlarla ve İtici motorlarla Donatılmış Tekneler İndi.Bize doğru süratla geliyor kaçmamızın İmkanı yok!.Eğer Şimdi Sırtımızı Dönüp Kaçarsak Arkamızdan keklik gibi avlarlar bizi!.Benim Önerim Bizim Hiç değerli eşyamız yok!.Teslim Olup Uygun Fırsatta kaçalım!.Bizi hemen öldürmek için sebepleri yok!.dedi.

Tekneler gittikçe yaklaşıyordu...

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Genesis Rhapsodos

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 2:42 pm

İskele tarafına doğru dönmüşlerdi fakat çocuk haklıydı. Tekneler geliyordu. Teslim olmak onun sinirini bozuyordu, fakat yapacak bir şeyi yoktu. Cebinden bir paket çıkardı ve sigarayı dudaklarının arasına sürdü. Ardından dümendeki çocuğa, ona doğru bakmadan;

-Dümeni bırak velet. Git ve yelkeni indir. Burada duruyoruz.

Buna mecburdu. Ama onların ayağına kapanmayacaktı. Ölecekse, ağzında sigarası ile, denizde, kendi teknesi ile ölecekti. Ve hayatının son anına kadar eğlenecekti.

-Çocuk, saklan. Burada pek eğlenceli şeyler olmayacak gibi.

En azından bu veledin hayatta kalmasını sağlayabilirdi.
Kullanıcı profilini gör
Notic Frozen

Kişi sayfası
Eşyalar Ve Yetenekler:

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   Paz Ağus. 26, 2012 2:54 pm

Notic Kaptanının Laflarını Duyduktan sonra Hemen Yelkenleri Topladı ve gitmek için hazırlandı.Kaptanının Dediği gibi kaçacak bir delik yoktu.Korsanlar Maganda gibi kahkaha atarak havaya uyarı için ateş ederken Denizin Sesini yarıyordu.Ayriyetten Bu Korsan Gemisinin Çok ünlü,acımasız ve Zengin bir Korsana Ait olduğunu biliyordu.Herşeye rağmen Yapılacak En iyi Şeyin Teslim olmak olduğunu tekrar kafasından geçirdi.

Admin:Korsan Teknelerinden biri Ufak tekneye daha önceden vardı.Teknenin üstünde iri yarı kara sakal ağzında Purolu Uzun düz saçlı biri ufak tekneye ayak bastı ve silahını Notic'in kafasına Doğrultup 1 el Ateş etti.Kafasına Kurşun yiyen Notic Başından Şarıl şarıl kan aktı ve Teknenin Sağ tarafından Suya Düştü.Bedeni Suda haraketsiz bir biçimde yüzmeye başladı.Korsan Kahkaha Attıtkan sonra Kujoya ise Sertçe Kafasına Silahın kabzası İle vurarak Bayılttı.Kujo Şu anda Gemide bir direğe bağlı bir şekilde KOrsan Kaptanının Önünde Uyanmaya başladı.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bir Korsanın Günü   

Bir Korsanın Günü
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası